Zasób 1

Usuwanie blizn I ROZSTĘPÓW warszawa

Usuwanie blizn i rozstępów w Warszawie

Blizny i rozstępy to nieestetyczne zmiany na naszej skórze, które negatywnie wpływają na jej wygląd a niekiedy są także przyczyną kompleksów. Te pierwsze to naturalny efekt gojenia się ran na skórze, powstając w miejscu mechanicznego uszkodzenia skóry bądź oparzenia. Z kolei rozstępy to wrzecioniowate pasma, powstające w wyniku uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Dochodzi do tego na skutek zmian hormonalnych lub przy znacznym przyroście masy ciała.

Istnieje wiele, mniej bądź bardziej inwazyjnych zabiegów, które pomagają w radzeniu sobie z tymi szpecącymi zmianami. Jednym z najskuteczniejszych jest zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0. Pozwala na wielokierunkowe działania w zakresie regeneracji skóry, w tym na usuwanie blizn i  rozstępów w Warszawie.

Mezoterapia igłowa Dermapen 4.0 jest zabiegiem, w którym używa się specjalnego urządzenia i głowicy z systemem pulsujących igiełek, które ułatwiają odpowiednim substancjom czynnym dostanie się do naskórka i skóry właściwej, zapewniając stymulację fibroblastów i odnowę skóry. Działając na blizny i rozstępy głównym zadaniem tej terapii jest celowe i kontrolowane uszkodzenie głębszych warstw skóry w obrębie zmian, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry.

Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala także wprowadzić substancje czynne w głąb skóry, maksymalizując pozytywne efekty zabiegu. W tym celu stosuje się między innymi koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów – wszystko w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

Jak wygląda zabieg redukcji blizn i rozstępów

Zabieg poprzedza konsultacja specjalistyczna, podczas której ustalane są wszelkie szczegóły, dotyczące przede wszystkim obszaru zabiegowego, preparatów, które zostaną użyte oraz planowanych do osiągnięcia efektów.

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i dezynfekcja obszaru zabiegowego. Następnie specjalista ustawia odpowiednie parametry urządzenia – można dobrać głębokość wkłuć w zakresie od 0,2 mm do 3,0 mm, w zależności od wskazania, okolicy i grubości skóry. Przystępując do głównego działania, na skórę nanosi się odpowiedni preparat znieczulający, a następnie preparat, który chcemy, by trafił w głąb skóry, po czym wykonuje serię mikronakłuć na całym obszarze zabiegowym. Całość trwa około 30-45 minut.

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona, zaś po 2-3 dniach może wystąpić delikatne złuszczanie naskórka. Po upływie 4-5 dni od zabiegu można natomiast cieszyć się efektami terapii – stymulacja blizn i rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawą jakości skóry w ich obrębie. Po kilku tygodniach skóra staje się bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, blizny i rozstępy stają się węższe, płytsze, jaśniejsze i mniej widoczne. By efekty zabiegu były jak najlepsze, najlepiej wykonać serię 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.

Umów się na wizytę

Wskazania do zabiegu Redukcji rozstępów i blizn

Zabieg dedykowany jest osobom, które pragną skutecznie pozbyć się drobnych blizn i rozstępów oraz zmniejszyć widoczność zmian większych. Mogą to być zarówno blizny pourazowe, pooperacyjne, jak i potrądzikowe czy inne

Jakie są przeciwskazania

   • Ciąża i karmienie piersią
   • Infekcje
   • Choroby autoimmunologiczne
   • Zaburzenia krzepnięcia krwi
   • Skłonność do bliznowaceń
   • Nadwrażliwość na składniki preparatów
   • Choroby nowotworowe,
   • Aktywna opryszczka
   • Zmiany ropne na skórze

Usuwanie blizn warszawa Cena:

TAB CENNIK

Umów się na wizytę

lub umów się bezpośrednio

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie

Zasób 1

godziny otwarcia

 • Poniedziałek – Piątek
  09:00 – 21:00
 • Sobota
  09:00 – 15:00

© 2021 Uniskin Clinic | Dev by Digistat.