Zasób 1

Ujędrnienie skóry twarzy – jaki zabieg wybrać?

Wraz z wiekiem nasza skóra zmienia swoje parametry – traci jędrność, napięcie, koloryt, robi się luźna, powstają zmarszczki, przebarwienia i inne zmiany, które wpływają niekorzystnie na nasz wygląd. Oczywiście starzenie to dotyczy skóry na całym ciele, natomiast na twarzy jest ono szczególnie widoczne. Niestety nie mamy na to wpływu, natomiast możemy podjąć pewne kroki, by skutecznie spowolnić ten proces lub cofnąć jego skutki. Działań tych jest wiele. Poznajmy najważniejsze z nich.

Dlaczego skóra twarzy przestaje być jędrna?

Wspominaliśmy już, że skóra przestaje być jędrna wraz z upływającym czasem. Ale co to właściwie oznacza? Jak to się dzieje i jakie czynniki mają na to wpływ? Jędrność skóry zależna jest przede wszystkim od jakości włókien kolagenowych oraz elastyny, a także właściwego nawilżenia. Włókna te stanowią niejako rusztowanie dla naszej skóry, napinając ją i sprawiając, że jest gładka i sprężysta. Wraz wiekiem białka te ulegają uszkodzeniu, przez co skóra staje się luźniejsza. Procesu tego nie można całkowicie powstrzymać, natomiast istnieją czynniki, które mogą zarówno pomóc, jak i bardziej zaszkodzić jakości skóry, przyśpieszając jej starzenie. Do tych drugich należy m.in. nadmierna ekspozycja na słońce, niewłaściwa dieta, znaczna utrata masy ciała, brak aktywności fizycznej, złe nawyki pielęgnacyjne, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, stres, zmiany hormonalne czy uwarunkowania genetyczne. Widzimy więc, jak duży wpływ możemy mieć na stan naszej skóry.

Czy kosmetyki ujędrniające wystarczą?

Na rynku dostępna jest masa różnego rodzaju kosmetyków – kremów, balsamów, olejków – ale także witamin i innych suplementów, które rzekomo mają rozprawić się z wiotką skórą, przywracając jej jędrność. Oczywiście z wielką dozą ostrożności należy podchodzić do tego rodzaju zapewnień, bo choć ogólnodostępne kosmetyki raczej nie zaszkodzą skórze, to z drugiej strony nie powinniśmy nastawiać się na zadowalające efekty. Można więc przyjąć, że wszelkiego rodzaju kosmetyki ujędrniające można stosować, szczególnie zapobiegawczo i jako zewnętrzne nawilżenie, natomiast z pewnością nie wystarczą, by skutecznie wpłynąć na ujędrnienie skóry twarzy. Ich działanie jest bowiem wyłącznie powierzchowne, nie wpływa na odbudowę i powstanie nowego kolagenu i elastyny.

Ujędrnienie twarzy – jaki zabieg wybrać?

Czy w takim razie jesteśmy całkowicie na straconej pozycji? Otóż nie, z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i kosmetologii, które skutecznie uporają się z wiotką skórą, na nowo ją ujędrniając i poprawiając owal twarzy. Wiele osób rozwiązania z użyciem skalpela traktuje za zbyt ryzykowne, jednak istnieje wiele mało inwazyjnych lub bezinwazyjnych metod, które są jednocześnie skuteczne, bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta. Poniżej prezentujemy najlepsze z nich, które stosujemy w Uniskin Clinic.

Mezoterapia głęboka

Mezoterapia głęboka to mezoterapia igłowa, w której stosuje się preparaty o wysokiej zawartości nieusieciowanego, gęstego kwasu hialuronowego, który podawany w głębokie warstwy skóry, dogłębnie ją rewitalizuje we wszystkich strukturach, zwiększa gęstość skóry, a przez to przywraca jej jędrność. Można więc rzec, że zabieg ten ma dwukierunkowe działanie – z jednej strony liftingujące, z drugiej zaś nawilżające i rewitalizujące skórę. Co więcej, jego trwałość jest znacznie dłuższa, porównując do mezoterapii tradycyjnej.

Mezoterapia twarzy – czym jest i dla kogo?

Mezoterapia twarzy to szereg zabiegów polegających na podaniu metodą iniekcji różnorodnych preparatów o odpowiednio dobranym składzie w kolejne warstwy skóry, dzięki czemu mogą one szybciej i efektywniej zadziałać. Metoda ta wykorzystywana może być na różne obszary twarzy – skórę oczu, okolice ust, policzki, czoło, skórę szyi i dekoltu. Zabieg jest krótki, praktycznie bezbolesny, zaś dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów powinien być stosowany w serii. Przeznaczony dla osób, które borykają się z wiotką, pozbawioną jędrności i odwodnioną skórą twarzy, posiadają drobne zmarszczki, przebarwienia. W zależności od efektu, który Pacjent pragnie osiągnąć, dobierany jest odpowiedni preparat.

Lifting nićmi

W celu ujędrnienia skóry stosuje się także nici liftingujące. Dostępnych jest kilka ich rodzajów, zaś ich wybór zależny jest od kondycji skóry oraz efektów, które Pacjent pragnie uzyskać. Zabiegi z użyciem nici liftingujących wykonuje się na różnych obszarach twarzy. Umieszczenie ich pod skórą w sposób mechaniczny powoduje uniesienie i lifting skóry, a także stymuluje organizm do naturalnej odnowy włókien kolagenowych.

Lifting twarzy nićmi – czym jest i dla kogo?

Lifting twarzy nićmi to zabieg z wykorzystaniem specjalistycznych nici, które wprowadzone w głąb skóry tworzą „rusztowanie”, unosząc i podtrzymując poszczególne tkanki. Dodatkowo wpływają na zwiększoną produkcję naturalnego kwasu hialuronowego oraz elastyny, dodatkowo nawilżając i ujędrniając skórę. Nici umieszczane są na cienkich igłach, a następnie wprowadzane pod skórę. Rodzaj oraz ilość zastosowanych nici dobierany jest indywidualnie do potrzeb Pacjenta, natomiast najważniejsza jest właściwa ich aplikacja i ułożenie. W liftingu twarzy nićmi stosuje się m.in. nici liftingujące APTOS, będące nićmi całkowicie wchłanialnymi, posiadającymi mikroskopijne haczyki, dzięki którym zmniejsza się ryzyko niepożądanego przemieszczania; nici liftingujące PDO, wykonane z bardzo cienkiego, mocnego  i bezpiecznego włókna syntetycznego, mające różną budowę i funkcje. Lifting nićmi polecany jest osobom, które pragną ujędrnić skórę swojej twarzy poprzez uniesienie wiotkich policzków i opadających brwi, likwidację fałd nosowo-wargowych lub wygładzenie czoła, jak również poprawić owal twarzy.

Stymulatory tkankowe

Zabiegi liftingujące twarz wykonuje się także przy użyciu stymulatorów tkankowych, których zadaniem jest spowolnienie procesu starzenia się skóry. Jak sama nazwa mówi, stymulują one organizm do regeneracji tkanek – głównie kolagenu i elastyny – zaś dzięki różnorodności preparatów możliwe jest wielokierunkowe działanie o dużej skuteczności i długotrwałym działaniu. Nic więc dziwnego, że stymulatory tkankowe cieszą się obecnie tak dużą popularnością.

Czym są stymulatory tkankowe i dla kogo są polecane?

Stymulatory tkankowe ­– co to jest? To specjalistyczne preparaty, które zawierają odpowiednio skomponowane substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy i l-polimlekowy o dużym stężeniu, polinukleotydy, polikaprolakton czy hydroksyapatyt wapnia. Stosując je w poszczególnych zabiegach w obrębie twarzy, skutecznie przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry – głównie wpływając na stymulację włókien kolagenowych i elastyny, a tym samym odbudowę struktur skóry. Dają bardzo naturalny efekt, który utrzymuje się przez długi czas, bowiem następuje stopniowo. Do jednych z najpopularniejszych zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych, należy zabieg PROFHILO lub Nucleofill. Polecane są osobom, które pragną poprawić jędrność swojej skóry. Stymulatory tkankowe – jakie wybrać? Najlepiej, gdy oceni to specjalista, biorąc pod uwagę potrzeby skóry Pacjenta oraz jego oczekiwania.

Zabiegi na twarz – podsumowanie

Wiemy już, co to jest lifting twarzy, co to jest mezotererapia igłowa twarzy, na czym polega lifting nićmi, czy też jaki zabieg na ujędrnienie twarzy zastosować, gdy czujemy, że traci ona swoje właściwości, stając się wiotka i obwisła. Zabiegi na twarz to jednak bardzo indywidualna kwestia, stąd też należy wykonywać je wyłącznie w zaufanym miejscu, pod okiem najlepszych specjalistów.

Umów się na wizytę

lub umów się bezpośrednio

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie

Zasób 1

godziny otwarcia

  • Poniedziałek – Piątek
    09:00 – 21:00
  • Sobota
    09:00 – 15:00

© 2021 Uniskin Clinic | Dev by Digistat.