Zasób 1

Modelowanie sylwetki – czy warto? Jaki zabieg wybrać?

Dbasz o swoją dietę, regularnie uprawiasz sport i prowadzisz zdrowy styl życia, a mimo tego Twoja sylwetka nie jest doskonała? Borykasz się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, a może w niektórych obszarach ciała pojawił się cellulit? Jeśli niedoskonałości te sprawiają, że nie do końca czujesz się komfortowo w swoim ciele, a naturalne metody jego doskonalenie nie wystarczają, warto skorzystać z zabiegów modelowania sylwetki. Współczesna medycyna estetyczna oferuje ich pełną paletę. Przedstawiamy więc krótką charakterystykę poszczególnych zabiegów, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Na czym polega modelowanie sylwetki?

Na wstępie należy przypomnieć, czym tak naprawdę jest modelowanie sylwetki. Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, iż modelowanie nie jest tożsame ze zmniejszaniem masy ciała. Inaczej mówiąc, jego głównym celem nie jest utrata wagi, a ogólna poprawa wyglądu sylwetki. Oczywiście dzięki poszczególnym zabiegom możliwe jest trwałe usunięcie nadmiaru komórek tłuszczowych, szczególnie z miejsc najbardziej problematycznych, jak chociażby boczki na brzuchu, talia, uda czy ramiona, a tym samym delikatne wyszczuplenie ciała, natomiast chodzi tutaj przede wszystkim o poprawę proporcji, ujędrnienie skóry, niejako „wyrzeźbienie” pożądanej sylwetki.

Jaki zabieg modelowania sylwetki zapewni długotrwały efekt?

Jeszcze do niedawna, mówiąc o skutecznym modelowaniu sylwetki, jedynym rozwiązaniem, które nasuwało się na myśl, było chirurgiczne odsysanie nadmiaru tłuszczu, czyli liposukcja. Na szczęście dziś istnieje wiele mniej inwazyjnych metod, pozwalających osiągnąć doskonałe, długo utrzymujące się efekty bez  skalpela i długiej rekonwalescencji. Nowoczesne technologie i zabiegi, dzięki którym możemy zyskać smukłą sylwetkę i ujędrnioną skórę, choć dają ten sam efekt, utrzymujący się porównywalnie długo, różnią się między sobą przebiegiem. Różne też są przeciwskazania do ich zastosowania. Dobór odpowiedniej metody powinien być więc poprzedzony wstępną konsultacją, zapoznaniem z potrzebami, oczekiwaniami oraz możliwościami Pacjenta, po czym być wspólną decyzją specjalisty i Pacjenta.

Na czym polegają zabiegi likwidujące komórki tłuszczowe?

Wszystkie z dostępnych na rynku metod modelujących sylwetkę to zabiegi działające na miejscową tkankę tłuszczową, pozwalające pozbyć się uciążliwego tłuszczu z wybranych partii ciała – brzucha, ud, pośladków czy twarzy. Odkładające się w organizmie komórki tłuszczowe najczęściej kumulują się właśnie w tych miejscach, tworząc nieestetycznie wyglądające fałdy, którym towarzyszy cellulit oraz wiotkość skóry. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym zabiegom likwidującym komórki tłuszczowe, a dzięki temu modelującym sylwetkę.

Skuteczne zabiegi modelujące sylwetkę

Wszystkie przedstawione poniżej zabiegi wykonujemy w Klinice medycyny estetycznej Uniskin Clinic. To profesjonalne, bezpieczne i skuteczne metody, dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę problem i potrzeby z którymi zgłasza się Pacjent, jak również jego oczekiwania i możliwości. Jest to między innymi modelowanie sylwetki ultradźwiękami czy laserowe modelowanie sylwetki. Oto skuteczne metody na pozbycie się uporczywego tłuszczu, efektem czego jest pięknie wymodelowana i estetyczna sylwetka.

Termolifting

Termolifting NIR Soprano to zabieg modelujący sylwetkę, a dokładnie zabieg ujędrniająco-napinający, wykonywany przy użyciu innowacyjnego urządzenia o tej samej nazwie. Jego głowica emituje światło podczerwone, które przenika do głębokich warstw skóry, podgrzewając ją do ok. 40% C. Ciepło podnosi poziom elastyny, w efekcie czego następuje obkurczenie rozciągniętych włókien kolagenowych. Powracając do swej pierwotnej długości przywraca skórze elastyczność i gładkość, dodatkowo pobudzając organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zabieg ten zastosować można na wielu obszarach ciała – ramionach, brzuchu, udach, pośladkach i twarzy.

Fala uderzeniowa X-WAVE BTL

Fala uderzeniowa BTL X-WAVE  to zabieg modelowania sylwetki i zabieg na cellulit – poprawiający elastyczność, sprężystość, jędrność oraz teksturę skóry, dzięki falom akustycznym, które wywołują silnie drgania w organizmie, rozbijając tkankę tłuszczową i cellulit. Ponadto tworzą się nowe włókna kolagenowe. Istotne jest również to, iż urządzenie przy pomocy którego wykonywany jest zabieg umożliwia dobór energii tak, by uniknąć uszkodzenia skóry podczas jego wykonywania. Zabieg ten stosowany jest w leczeniu cellulitu, ale także blizn czy rozstępów.

Kriolipoliza COOLTECH

Kripoliza jest metodą polegającą na zamrożeniu tkanki tłuszczowej. Odbywa się to z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia CoolTech, które w kontrolowany sposób chłodzi tkanki. Tworzy ono podciśnienie, które zasysa fałd skóry wraz z tkanką podskórną. Działa na nią niska temperatura, doprowadzając do trwałego uszkodzenia i stopniowego usunięcia z organizmu drogami limfatycznymi. Z racji tego, iż jest to proces, ostatecznych efektów należy spodziewać się dopiero po upływie około 3 miesięcy.

Endermologia LPG Alliance

Endermologia LPG Alliance to metoda, dzięki której możliwe jest wymodelowanie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także ujędrnienie skóry, przy czym może być stosowana zarówno jako wstęp, jak i uzupełnienie terapii modelującej sylwetkę. Zabieg wykonuje się przy pomocy urządzenia LPG Alliance, którego specjalna głowica ze zmotoryzowaną klapką wielowymiarowo penetruje i stymuluje tkanki, działając na nie trójwymiarowo. Po pierwsze, poprawia funkcjonowanie całego organizmu, po drugie, wspomaga naturalną utratę tkanki tłuszczowej, po trzecie, pobudza do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, wygładzając cellulit i ujędrniając skórę.

Czy warto wykonać zabieg modelowania sylwetki?

Regularne korzystanie z zabiegów modelowania sylwetki to skuteczny sposób na piękną sylwetkę i dbałość o swój wygląd i dobre samopoczucie. Natomiast należy pamiętać, by tego rodzaju zabiegi wykonywać jedynie w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej, takich jak nasz. Mając pewność, że znajdujemy się w rękach specjalisty, możemy liczyć na bezpieczną i efektywną kurację, z której będziemy w pełni usatysfakcjonowani.

Odkładanie tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała i powstawanie nieestetycznie wyglądających fałd może dotyczyć nawet osób właściwie dbających o swoją dietę i regularną aktywność fizyczną. Zabiegi na modelowanie sylwetki są wówczas jedynym słusznym rozwiązaniem, przynoszącym oczekiwane efekty.

Umów się na wizytę

lub umów się bezpośrednio

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie

Zasób 1

godziny otwarcia

  • Poniedziałek – Piątek
    09:00 – 21:00
  • Sobota
    09:00 – 15:00

© 2021 Uniskin Clinic | Dev by Digistat.